BREJK ZVEZDE ZA PRVU MEČ LOPTU
En esta foto podemos ver un Mate de un Jugador del Estrella Roja en la Final de la Liga Serbia, ante el Partizan, en la Sala Pionir

0

U ponedeljak veče odigrana je druga utakmica finalne serije košarkaške lige Srbije.

Kao i u prvoj, slavila je ekipa Crvene Zvezde, samo ovoga puta kao gost u Pioniru gradskom rivalu, ekipi Partizana.

Krajnji rezultat bio je 72:69 u korist tima Dejana Radonjića, pod liderstvom Čarlsa Dženkinsa sa 18 poena, a pratili su ga Vilijams sa 15 i Kalinić sa 12 poena.

Velika želja domaćina da izjednači u finalnoj serija vidjena još koliko na početku meča.

Rival je sustret otvorio šutem za tri poena, a domaćin uzvratio istom merom, te imao u par navrata vodjstvo, medjutim nakon par neiskoriščenih napada, gost dobija prvu četvrtinu minimalnim rezultatom od jednog koša razlike (17:19).

Nakon čvrste borbe i kratkog prekida igre zbog nereda medju navijačima, Gosti odlaze u svlačionice sa plus četiri poena (36:40).

Da Zvezda ne želi da čeka šrednost domaćieg terena kako bi upisala novu pobedu jasno je bilo i u drugom poluvremenu.

En esta foto podemos ver a Nikola Kalinitch, Jugador del Estrella Roja, conduciendo el balón en la Final de la Liga Serbia, ante el Partizan, en la Sala Pionir

(12) Nikola Kalinić (Никола Калинић)

Dobru odbranu Vujoševićevih pulena testirao je Vilijams poentiravši sa distance, a domaćin nije uspeo da realizuje par napada, što su gosti znali da iskoristili i održe stečenu prednost.

Medjutim, domaćin ulazi u ’šut’ i serijom od čak 10:0 uspeva da izjednači na 58:58, ali Zvezdin bek, ispostaviće se i najkorisniji igrač utakmice preuzima liderstvo i donosi svojoj ekipu novo vodjstvo.

U samoj završnici susreta, kapiten aktuelnog šampiona ABA lige, Luka Mitrović biva fauliran, i pogadja samo jedno slobodno bacanje, ali njegovu grešku odmah zatim ispravlja talentovani reprezentativac Srbije, Nikola Kalinić, koji upisuje dva poena za pobedu svoje ekipe i konačan rezultat 72:69.

Lider pobedničkog tima sa 18 indeksnih i isto toliko upisanih poena i pet skokova tokom 26 minuta na terenu bio je Amerikanac Čarls Dženkins, a pored njega najviše rezultatski došprineli su i standardno odlični Vilijams sa 15 poena i šest asistencija, i Kalinić sa 12 poena i sedam skokova.

Kod domaćina sa 14 poena i devet skokova najviše se istakao reprezentativac Srbije Milan Mačvan, Aleksandar Pavlović je zabeležio 11 pogodaka koliko i Andrija Milutinović.

Naredni susret zakazan je za četvrtak 18. juna, kada će Zvezda iamti prvu meč loptu za 3:0 i priliku da već pred svojim navijačima osvoji domaće prvenstvo i ponese triplu krunu.